17. OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA MOCNO ZIELONE MIASTO
1 września 2017 (piątek)

Konferencja poświęcona tematyce związanej z zielenią miejską.

Na spotkanie zapraszamy:
• ogrodników miejskich, inspektorów i specjalistów z Wydziałów Ochrony Środowiska, Komunalnych i Inwestycyjnych, odpowiedzialnych za zieleń publiczną w miastach i gminach,
• architektów krajobrazu,
• przedstawicieli firm urządzających i pielęgnujących tereny zieleni,
• administratorów i zarządzających zielenią w zespołach mieszkaniowych.

Celem Konferencji jest wsparcie kompetencji i rozwoju uczestników poprzez prezentację nowych idei, doświadczeń i rozwiązań, a także stworzenie forum kontaktów i wymiany branżowych informacji.
Konwencja „praktycy dla praktyków” pozwala na wspólne identyfikowanie ważnych dla uczestników problemów i poszukiwanie rozwiązań poprzez kontakt z najlepszymi specjalistami ze swoich dziedzin. Prezentowane rozwiązania stają się inspiracją do działania i wprowadzania zmian we „własnym podwórku”.

Całość tematyki spinać będzie hasło przewodnie Wystawy ZIELEŃ TO ŻYCIE – „Odetchnij zielenią”. Szczegółowy program konferencji jest w trakcie tworzenia, ale na pewno prof. dr hab. Stanisław Gawroński z SGGW podzieli się z zebranymi informacjami jakie rośliny i w jakim stopniu mogą poprawić czystość powietrza w mieści w oparciu o najnowsze badania nad fitoremediacją. Na dyskusję mają nadzieję prelegenci przedstawiający sprawdzone metody i narzędzia partycypacyjne w procesie tworzenia zieleni miejskiej.

Wstęp wolnyzielonemiasto2016

 

 

Organizatorzy:          Patronat honorowy  
 zsp   apz   warszawargb   
Patron medialny:         Sponsor
 2 zielenmiejska medialny   1-przegladkomunalny medialny   3 portalkomunalny medialny  gardenphilia partner

 

DO GÓRY