RSS

 

PLANT NOVELTIES
COMPETITION

 

Awarded plants among years - 2004 - 2017:

GOLDEN MEDAL

• Astilbe COLOR FLASH 'Beauty of Ernst' from nursery OGRODY O ZIELONYCH PROGACH - Szkółka Bylin, Przemysław Godlewski (2017)
 Berberis thunbergii 'Dart's Red Lady'
 from nursery Roślin Ozdobnych Krystyna Homa-Kosakowska (2005)
• Campsis xtagliabuana SUMMER JAZZ TM FIRE 'Takarazuka Fresa' PBR from nursery OLSZEWSCY (2015)
• Clematis 'Krakowiak' PBR from nursery CLEMATIS Źródło Dobrych Pnączy (2011)
• Clematis 'Stefan Franczak' from nursery CLEMATIS Źródło Dobrych Pnączy (2014)
• Cotoneaster 'Ursynów' from Gospodarstwo Szkółkarskie Łazuccy (2005)
• Empetrum nigrum 'Bernstein' from Szkółkarstwo Ozdobne Danuta i Adam Ulińscy (2005)
• Leucothoe fontanesiana 'MAKIJAŻ' from nursery Krzewów Ozdobnych DENDROFARMA  (2006)
• Liriodendron tulipifera ‘Edward Gursztyn’ from nursery Szkółki Drzew i Krzewów Ozdobnych GURSZTYN (2010)
• Magnolia kobus 'Isis' PBR from Szkółka Drzew i Krzewów Ozdobnych Joanna i Bronisław SZMIT (2014)
• Miscanthus sinesis ‘Memory’ from DAGLEZJA Artur Maj Szkółka Roślin Ozdobnych (2016)
• Picea pungens ‘The Blues’ from nursery TOMŻYŃSKI (2012)
• Quercus 'Monument' from Szkółka Drzew i Krzewów Ozdobnych Joanna i Bronisław Szmit (2009)
• Rosa 'Anisade' from Szkółka Krzewów Ozdobnych Bogdan HAJDROWSKI (2013)
• Spiraea betulifolia ‘Tor Gold’ PBR  from Szkółka Drzew i Krzewów Ozdobnych Joanna i Bronisław SZMIT (2012)
• Sorbus 'Flanrock' AUTUMN SPIRE from Szkółki Drzew i Krzewów Ozdobnych Joanna i Bronisław Szmit (2008)
• Ulmus 'Camperdownii' from Szkółki Drzew i Krzewów Ozdobnych Renaty i Józefa Puzoń (2004)


SILVER MEDAL

• Betula 'Golden Treasure' PBR from LEENDERS PLANTS B.V. (2014)
 Berberis x media 'Red Jewel' from Szkółki Roślin Ozdobnych Krystyna Homa-Kosakowska (2005)
• Berberis thunbergii 'Orange Ice' PBR from Szkółki Roślin Ozdobnych WAŻYŃSCY (2016)
 Berberis thunbergii 'Orange Sunrise' PBR from nursery KUROWSCY
• Calluna vulgaris 'Larissa' from Szkółki Roślin Wrzosowatych Magdaleny i Marka Majewskich (2004)
• Cercis canadensis ‘Pink Pom Poms‘ from OLSZEWSCY (2016)
• Clematis 'Królowa Jadwiga' from nursery CLEMATIS Źródło Dobrych Pnączy (2009)
• Clematis 'MAZOWSZE' from CLEMATIS Źródło Dobrych Pnączy (2006)
• Clematis 'MAZURY' z nursery CLEMATIS Źródło Dobrych Pnączy (2006)
• Clematis 'Taiga' PBR from nursery CLEMATIS Źródło Dobrych Pnączy (2017)
• Diervilla xsplenders DIVA 'El Madrigal' PBR from nursery KUROWSCY (2017)
• Erica x griffithsii 'Jacqueline' from Szkółki Roślin Ozdobnych Anna i Roman Kowalscy (2005)
• Hedera helix 'Profesor Seneta' from nursery Acrocona Szkółki Drzew i Krzewów Ozdobnych Joanna Widaj (2007)
• Heuchera 'Southern Comfort’ from PLANTPOL Produkcja i Hodowla Roślin Ozdobnych (2010)
• Hydrangea paniculata MAGICAL CANDLE ‘Bokraflame’ PBR from Gospodarstwo Szkółkarskie WRÓBLEWSCY (2012)
• Magnolia 'Genie' from Gospodarstwo Szkółkarskie ZYMON (2013)
• Miscanthus sinensis 'Mysterious Maiden' PBR from Szkółka Roślin Ozdobnych DAGLEZJA (2014)
 Physocarpus opulifolius LITTLE ANGEL’Hoogi016’ PBR from nursery Handelskwekerij G.HOOGENRAAD (2015)
 Physocarpus opulifolius LITTLE DEVIL® ’Donna May’ PBR from nursery Pepinieres MINIER S.A. (2011)
• Picea pungens 'Sleszyn' from Szkółka Drzew i Krzewów Ewa i Bartłomiej Ważyńscy (2008)
• Pinus nigra ‘Oregon Green’ from Szkółki Roślin Ozdobnych DAGLEZJA (2010)
• Salix gracilistyla ‘Mt Aso’ from Szkółki SZMIT (2016)
• Tilia x platyphyllos 'Fastigiata' from Gospodarstwo Rolniczo-Szkółkarskie Kazimierz Kulas (2005)


BRONZE MEDAL

• Alnus spaethii from nursery Hurtowa sprzedaż roślin - Grąbczewscy (2005)
• Andromeda polifolia 'Blue Ice' from Szkółka Roślin Wrzosowatych Magdaleny i Marka Majewskich (2004)
• Buddleja 'Blue Chip' from Szkółka Krzewów Ozdobnych Bogdan HAJDROWSKI (2010)
• Chamaecyparis lawsoniana 'Karaca' from nursery Jolanta and Jan NOWACZYK (2017)
• Clematis alpina ‘Stolwijk Gold’ from CLEMATIS Źródło Dobrych Pnączy (2010)
• Corylus avellana PURPLE UMBRELLA ‘JM 251’ from Szkółki SZMIT (2015)
• Cotinus coggygria ‘Lilla’ PBR from PEPINIERES MINIER (2016)
• Berberis thunbergii 'Natasza' PBR from nursery KUROWSCY (2013)
• Clematis 'Kaiser' PBR from CLEMATIS Źródło Dobrych Pnączy (2013)
• Digitalis Dalmatian Peach® from Gospodarstwo Specjalistyczne PANEK, Dariusz Panek (2014)
 Hippophaë rhamnoides 'Hikul' from Gospodarstwo Szkółkarskie Łazuccy (2008)
• Hydrangea paniculata GREAT STARR 'La Vasterival' from nursery Pepinieres Minier (2007)
• Hydrangea paniculata LITTLE LIME® 'Jane' PBR from PEPINIERES MINIER SA
• Larix decidua 'JAN' from Szkółka Ogrodniczo - Rolnicza PUZOŃ Józef (2006)
• Perovskia atriplicifolia LACEY BLUE ‘Lisslitt' PBR from Gospodarstwo Szkółkarskie WRÓBLEWSCY (2012)
• Picea glauca 'DENDROFARMA GOLD' from Szkółka Krzewów Ozdobnych DENDROFARMA (2006)
• Pinus uncinata ‘Billabong’ from Szkółka Krzewów Ozdobnych Jolanta i Jan NOWACZYK (2016)
• Populus deltoides ‘Purple Tower’ PBR from Gospodarstwo Szkółkarskie WRÓBLEWSCY Zenona Wróblewska (2011)
• Rhododendron Pa from Szkółka Krzewów Ozdobnych Krzysztof Bielicki (2005)
• Rhododendron 'Władysław Jagiełło' PBRfrom Gospodarstwo Szkółkarskie CIEPŁUCHA (2014)
• Rosa MILLY WINTERJEWEL® 'Bozmillwin' from LEJA Polska Joint-Venture Sp. z o.o. (2014)
 Rudbeckia fulgida var. sullivantii ‘Little Goldstar’ PBR from Gospodarstwo Specjalistyczne PANEK Dariusz Panek (2012)
• Sorbaria sorbifolia 'SEM' from Szkółka Drzew i Krzewów Ozdobnych Joanna i Bronisław SZMIT (2006)
• Syringa vulgaris ROSE DE MOSCOU from nursery Pépinieres Minier S.A (France) (2009)
• Taxus ×media KAZIO 'Komsta1' from Gospodarstwo Szkółkarskie KOMSTA (2012)
• Thuja occidentalis JANED GOLD from Szkółka Drzew i Krzewów Ozdobnych KUBIK (2008)
• Tilia platyphyllos 'Zelzate' from De Martelaer Nurseries (2008)


Distinctions

• Abies koreana ‘Kohout’s Icebreaker’ PBR from Skółka Krzewów Ozdobnych Jolanty i Jana Nowaczyk (2012)
• Acer
ORIENTALIA ® ‘Minorient’
from nursery Pepinieres MINIER S.A. (2010)
• Actinidia kolomikta ‘Vitakola’ PBR from CLEMATIS Źródło Dobrych Pnączy
• Aster CROWN FORTUNA from Gospodarstwo Specjalistyczne Panek (2007)
• Betula utilis 'Long Trunk' from Szkółka Drzew i Krzewów Ozdobnych Joanna i Bronisław Szmit (2009)
• Buddleja 'Pink Micro Chip' from nursery Bogdan HAJDROWSKI (2017)
• Carex oshimensis EVEREST 'Fiwhite' PBR from Gospodarstwo Szkółkarskie WRÓBLEWSCY, Zenona Wróblewska (2014)
• Clematis
'Beautiful Bride' PBR  from CLEMATIS Źródło Dobrych Pnączy (2011)
• Clematis 'Bieszczady' from CLEMATIS Źródło Dobrych Pnączy (2007)
• Clematis 'Nina' from CLEMATIS Źródło Dobrych Pnączy (2010)
• Cortaderia selloana 'Comet' from BREMER GUDRUN PFLANZENHANDEL (2005)
• Cottinus coggygria 'Follis Purpureis' from nursery Gospodarstwo Szkółkarskie Lucjan i Grzegorz Kurowscy (2004)
• Deutzia YUKI CHERRY BLOSSOM from PEPINIERES MINIER - Minier Solutions PRO (2017)
• Digitalis DALMATIAN PEACH® from Gospodarstwo Specjalistyczne PANEK, Dariusz Panek (2014)
 Forsythia ×intermedia MIKADOR® ‘Minfor6’ PBR from nursery PEPINIERES MINIER SA (2012)
• Heptacodium miconioides TIANSKAN ® 'mINHEP' PBR  from nursery PEPINIERES MINIER (2015)
• Hibiscus 'Midnight Marvel' from Plantpol Sp.z o.o. (2012)
• Juniperus horizontalis 'Blue Chip' from nursery Wojciech Grąbczwski Szkółka Runów (2004)
• Lycium barbatum AMBER SWEET GOJI® ze szkółki CLEMATIS Źródło Dobrych Pnączy (2016)
• Pinus densiflora 'Rainbow' from Szkółka Krzewów Ozdobnych Jolanta i Jan NOWACZYK (2013)
• Pinus parviflora 'Gyok-kasen' from Szkółka Krzewów Ozdobnych Jolanta i Jan NOWACZYK (2015)
• Pseudotsuga menziesii 'Graceful Grace' from Szkółka Roślin Ozdobnych DAGLEZJA (2013)
• Quercus petraea ‘Włodzimierz Seneta’ from Szkółka Drzew i Krzewów Ozdobnych Joanna i Bronisław Szmit (2012)
• Quercus  robur ‘Posnania’ from nursery Drzew i Krzewów Ozdobnych, Joanna i Bronisław SZMIT (2011)
• Rhus typhina TIGER EYES applied from company Plantmar Mariusz Lewandowski (2009)
• Rhus Salvia nemorosa ‘Pink Field’ PBR from VITROFLORA (2012)
• Rosa BLUSH PIXIE® ‘Bozbluspix’ from szkółki LEJA Sp. z o.o. Sp. k. (2016)
• Sambucus nigra 'Obelisk' PBR from Szkółka Drzew i Krzewów Ozdobnych Joanna i Bronisław SZMIT (2013)
• Sorbus ‘Rubinovaja’ from Szkółka Drzew i Krzewów Ozdobnych Joanna i Bronisław Szmit (2010)
• Spiraea japonca 'Golden Carpet' from Szkółka Roślin Ozdobnych inż. Zbigniew Byczkowski (2007)
• Symphoricarpos MAGICAL GALAXY ‘Kolmgala’ PBR from Szkółka Roślin Ozdobnych Emil Homa, Krystyna Homa-Kosakowska (2012)
• Taxus ×media ‘Oliwka’ from nursery ACROCONA Szkółki Drzew i Krzewów Ozdobnych Joanna Widaj (2011)
• Weigela ALL SUMMER RED ® ‘Slingco 1’ PBR from nursery Handelskwekerij G. HOOGENRAAD (2015)


Press award

• Cornus VENUS ® ‘KN30 8’ PBR from Szkółka Drzew i Krzewów FRYSZKOWSCY (2017)
Salix gracilistyla
‘Mt Aso’ from Szkółki SZMIT (2016)

 

 
 
Powered by Phoca Gallery
DO GÓRY